DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Nowe Centrum Referencyjne Philips: Klinika Flebologii w Warszawie

 

blank
blank
blank

Stołeczna Klinika Flebologii zajmuje się na co dzień diagnostyką i leczeniem chorób żył. To placówka o wysokim stopniu specjalizacji, która ponadto od lat ściśle współpracuje z Centrum Medycyny Sportowej. Od października br. pełni także funkcję jednego z ośrodków referencyjnych firmy Philips. Lekarze z całego świata będą mogli teraz odwiedzać klinikę, by korzystać z wymiany doświadczeń i wiedzy w zakresie innowacyjnych badań układu żylnego prowadzonych w oparciu o nowoczesne technologie. To duża zmiana zarówno dla pracowników, jak i pacjentów.

Klinika Flebologii od dawna współpracuje z Centrum Medycyny Sportowej, korzystając z najnowszych rozwiązań technologicznych w zakresie diagnostyki i kompleksowego leczenia chorób układu żylnego. Jako pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej wykorzystuje m.in. szerokie możliwości nowej generacji ramienia C Zenition 70 do diagnostyki i leczenia pacjentów z dolegliwościami związanymi z niewydolnością żylną. Dla chorych zmagających się z tą przypadłością, innowacyjne sprzęty tego typu mogą stanowić realną zmianę.

Przewlekła niewydolność żylna kończyn dolnych, niewydolność żylna miednicy, żylaki okolic
intymnych czy żylne zespoły uciskowe to tylko niektóre z wielu schorzeń, z jakimi zmagają się pacjenci Kliniki Flebologii. Należy pamiętać, że mogą być one niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Skuteczna diagnostyka i kompleksowe leczenie wspomnianych chorób w klinice możliwe jest zarówno dzięki kompleksowej wiedzy lekarzy specjalistów, jak i dostępności nowoczesnych technologii, które umożliwiają przeprowadzenie całej serii badań i zabiegów. Dzięki tym czynnikom, opieka nad pacjentami Kliniki Flebologii jest na najwyższym światowym poziomie.

– Jesteśmy znani między innymi z pełnoprofilowej diagnostyki ultrasonograficznej układu żylnego (USG Doppler), diagnostyki obrazowej naczyń (angiograf mobilny Zenition) czy nowatorskich zabiegów wewnątrzżylnych, precyzyjnie planowanych dzięki wykonywanym na co dzień wenografiom MR w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie ?podkreśla dr Cezary Szary, specjalista radiologii i flebolog, współzałożyciel Kliniki Flebologii.

– Klinika Flebologii w Warszawie to miejsce pełne profesjonalizmu, pasji i ciągłej chęci rozwoju, co przekłada się na kompleksowe podejście do problemów i dolegliwości, z jakimi zmagają się pacjenci, zarówno z punktu widzenia profilaktyki, diagnostyki, jak i leczenia – podkreśla Marcin Bruszewski, Dyrektor Generalny Health Systems Philips. – Dla nas to ważny krok  i poczucie spełnienia misji – mamy swój udział zarówno w niesieniu pomocy chorym, jak i podnoszeniu kwalifikacji ekspertów w zakresie chorób układu żylnego, promując tym samym najlepsze praktyki stosowane w Polsce ? dodaje Marcin Bruszewski.

Umowa pozwoli pracownikom kliniki na zaoferowanie  najnowocześniejszych  rozwiązań  technologicznych dla pacjentów w codziennej diagnostyce i leczeniu problemów układu żylnego. To ogromna szansa dla chorych, by poradzić sobie z kłopotami żylnymi na dobre.

W Klinice Flebologii pracują prawdziwi specjaliści: to jeden z nielicznych ośrodków w Polsce, który zajmuje się diagnostyką i małoinwazyjnym leczeniem niewydolności żylnej miednicy i żylnych zespołów uciskowych. Klinika wyróżnia się kompleksowym podejściem diagnostycznym, które pozwala wdrażać leczenie przyczynowe zarówno u pacjentów wchodzących w wiek dorosły, kobiet po ciążach, jak również u osób z nawrotem choroby żylnej po wcześniejszych próbach leczenia. To szczególnie ważne, ponieważ tego typu nawroty niestety się zdarzają, co negatywnie wpływa na jakość życia tych osób.

blank
Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D