DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Team Novo Nordisk daje chorym na cukrzycę typu 1 nadzieję na lepsze życie

 

Najnowsze informacje o XXI Gali Nagród Złoty OTIS
blank

W tegorocznej edycji Tour de Pologne UCI World Tour bierze udział Team Novo Nordisk. Wyjątkową drużynę reprezentują zawodnicy z cukrzycą typu 1, którzy udowadniają, że zarówno w sporcie, jak i w życiu, nie ma rzeczy niemożliwych.

W 80. edycji wyścigu kolarskiego w Polsce – Tour de Pologne UCI World Tour, wystartuje po raz kolejny drużyna Team Novo Nordisk. Ci profesjonalni kolarze z cukrzycą typu 1, jeżdżący od 10 lat w barwach Team Novo Nordisk z pozoru niczym nie różnią się od innych sportowców. Trenują ponad 25 godzin tygodniowo, biorą udział w wymagających wyścigach kolarskich na całym świecie, cieszą się z sukcesów i uczą na błędach. Udowodniają ponad 460 milionom pacjentów zmagających się z cukrzycą, że dzięki dostępowi do nowoczesnych terapii, stosowaniu się do zaleceń lekarza, odpowiedniej profilaktyce oraz edukacji diabetologicznej, możliwe jest osiąganie imponujących wyników sportowych. Dają tym samym nadzieję na lepsze życie pacjentom na całym świecie.

Z każdym pokonanym kilometrem, każdym wyścigiem i sukcesem przesuwany granice sportowe, ale też ograniczenia narzucana nam przez chorobę– mówi Tim Lindley, PR Manager Team Novo Nordisk. – Dzięki innowacyjnym metodom leczenia, ale też samokontroli i wytrwałości, osiągamy to, co jeszcze kilkanaście lat temu było niemożliwe dla osób zmagających się z cukrzycą. Dajemy innym chorym nie tylko dobry przykład, ale też nadzieję na lepsze życie, w którym to my, a nie nasza choroba, wyznaczają nam cel”.

W tegorocznej edycji Tour de Pologne, w barwach Team Novo Nordisk, biorą udział: Andrea Peron z Włoch (#201), Peter Kusztor z Węgier (#202), Gerd De Kejzer z Holandii (#203), Samuel Brand z Wielkiej Brytanii (#204), Umberto Poli z Włoch (#205), David Lozano Riba z Hiszpanii (#206#207) oraz Matyas Kopecky z Czech (#207). W Team Novo Nordisk jeździł także Mateusz Rudyk, brązowy medalista mistrzostw świata w kolarstwie torowym, dziś ambasador zespołu.

O sile odziaływania Team Novo Nordisk najlepiej świadczy to, że zespół obserwuje w Social Mediach ponad 8 milionów fanów, więcej niż wszystkie inne zespoły World Tour łącznie. Zawodnicy poświęcają swój czas nie tylko na treningi, ale także na spotkania z pacjentami, edukację, udział w konferencjach i spotkaniach z chorymi.

Więcej informacji:

Profil Team Novo Nordisk na Facebooku
Strona Tour de Pologne UCI World Tour 2023

Cukrzyca typu 1

Cukrzyca typu 1 jest przewlekłą chorobą, która wpływa na zdolność organizmu do przekształcania glukozy z pokarmu w energię. W większości przypadków cukrzyca typu 1 rozwija się na wczesnym etapie życia i często jest rozpoznawana w dzieciństwie. Choroba rozpoczyna się, gdy układ odpornościowy atakuje komórki trzustki wytwarzające insulinę, hormon pomagający w przekształcaniu glukozy w energię dla komórek organizmu. Osoby z cukrzycą typu 1, aby przeżyć, potrzebują codziennych zastrzyków insuliny.

Cukrzyca typu 2

Cukrzyca typu 2 to złożona choroba przewlekła występująca, gdy organizm nie jest w stanie wytworzyć wystarczającej ilości insuliny lub skutecznie jej wykorzystywać. Aby utrzymać poziom insuliny we krwi pod kontrolą, osoby z cukrzycą typu 2 potrzebują specjalistycznego leczenia.Insulina to hormon wytwarzany przez trzustkę, który kontroluje ilość glukozy we krwi. Zbyt mała ilość insuliny oznacza, że organizm nie jest w stanie wchłaniać glukozy ze spożywanego pokarmu. W takim przypadku stężenie glukozy we krwi wzrasta, a z czasem może prowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych i zmniejszenia dopływu tlenu i krwi, bogatej w składniki odżywcze, do narządów i nerwów organizmu. Osoby cierpiące na cukrzycę typu 2, których organizmy nie reagują prawidłowo lub są oporne na insulinę, mogą potrzebować leczenia, aby pomóc ich organizmowi w lepszym przetwarzaniu glukozy. Dzięki terapii mogą zapobiec poważnym powikłaniom.

Źródło: Team Novo Nordisk

blank
Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D