siepomaga.pl

W tych trudnych czasach nie można pozostać obojętnym. Potrzebne wsparcie operacji serca Jasia Siniarskiego

W imieniu Pani Doktor Anny Siniarskiej, od lat współpracującej ze Światem Lekarza, zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc. Synek Pani Doktor urodził się z bardzo poważną wadą serca: ma komory zamienione miejscami.

Prawa musi pełnić funkcję komory systemowej, do czego nie jest przystosowana. Dodatkowo obciąża ją niedomykalność zastawki trójdzielnej. W przyszłości może to wymagać przeszczepu serca. Aby tego unikać, możliwe jest wykonanie korekcji anatomicznej w sercu: poprzez przełożenie wszystkich głównych naczyń w sercu przywraca się lewą komorę do pełnienia funkcji komory systemowej. Pierwszym etapem przed tą operacją jest banding tętnicy płucnej: założenie opaski na tętnicę płucną, aby odpowiednio wzmocnić lewą komorę.

W Polsce nie wykonuje się tego typu operacji. Pierwszą operację Jaś przeszedł w Holandii, kolejna musi być wykonana w klinice w Stanach Zjednoczonych. Podróż po życie kosztuje niemal milion złotych.

Epidemia koronawirusa uczy nas wszystkich dostrzegać, co jest w życiu ważne. W tych trudnych czasach nie można pozować obojętnym. Dołączamy się do prośby Pani Doktor. Zbiórka na operację Jasia Siniarskiego trwa na stronie fundacji siepomaga: https://www.siepomaga.pl/uratuj-serce-jasia

Podobne wiadomości

Nie ma możliwości dodania komentarza