Partner
Partner
Więcej

  Młodość w Senacie

  blank

  Już po raz drugi przekazujemy Państwu magazyn poświęcony innowacyjnej polskiej medycynie, prezentowanej raz w roku w Senacie RP z inicjatywy prof. Henryka Skarżyńskiego i Marszałka Senatu dr. Stanisława Karczewskiego.

  Dzięki nim powstało forum polskiej medycyny, przegląd zjawisk z różnych jej specjalności, sukcesów i nadziei, czasem gorzkiej refleksji.

  Tradycją jest, że każdy wykład komentują dziennikarze, który zadają trudne pytania decydentom zdrowia, zgłaszają propozycje rozwiązań, przywołują światowe trendy. Ci dziennikarze, to grupa publicystów medycznych, od lat integrowana przez red. Jadwigę Kamińską. To kilkadziesiąt osób formułujących rozsądne i realistyczne oczekiwania do decydentów polskiej ochrony zdrowia, polityków i lekarzy. Ta grupa publicystów, uprawiająca dziennikarstwo misyjne, a nie sensacyjne, znajduje w Senacie doskonałe miejsce do prezentacji poglądów, bo jak powiedział Marszałek Karczewski ?W tym budynku temperatura i emocje polityczne są znacznie mniejsze niż w Sejmie?.

  Dobrze, że jest takie miejsce, a jeszcze lepiej, że ochrona zdrowia systematyczne się tutaj spotyka i oby jak najdłużej, a przede wszystkim systematycznie.

  W ubiegłym roku konferencję w Senacie zdominowali Mistrzowie Medycyny ? profesorowie Skarżyński, Nowiński, Krawczyk, Ząbek, Witkiewicz, Radziszewski, Walewski, Piotrowicz.

  I mieliśmy wrażenie, że powiedzieli o dzisiejszej polskiej medycynie wszystko. Ten rok udowodnił, że jest inaczej. Mistrzowie Medycyny oddali głos swoim uczniom ? i zaczął się ?papieski raban?.
  Medyczna młodzież w sposób niezwykle żywiołowy i emocjonalny po prostu pokazała nam medycynę przyszłości, gdzie pojęcia rozszerzonej rzeczywistości czy awatarów będą używane tak często jak ?Cześć. Jak się masz??.

  Oddajemy Wam do rąk niezwykły ?Świat Lekarza? ? fascynujący zapis wędrówki po ścieżkach poszukiwań polskiej medycyny. Cieszymy się też, że po raz drugi, jego treści dopełniają osiągnięcia światowe i polskie, prezentowane przez różne firmy farmaceutyczne. Ochronę zdrowia budujemy wszyscy ? politycy, posłowie i administracja, profesura i lekarze, naukowcy i dziennikarze, pielęgniarki i diagności laboratoryjni, aptekarze i firmy farmaceutyczne, i hurtownie też.

  Żadne z tych ogniw nie może zawieść, żadnego nie wolno wykluczyć, jak to zdarzało się w przeszłości, niestety.

  Więcej od autora

  Waldemar Wierzba
  Waldemar Wierzba
  doktor nauk medycznych, redaktor naczelny "Świat Lekarza"

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Prof. Adam Maciejczyk: Pierwsze efekty sieci będą widoczne po kilku tygodniach

  Głównym celem Krajowej Sieci Onkologicznej jest zapewnienie pacjentom dostępu do kompleksowej, profesjonalnej diagnostyki i terapii onkologicznej, niezależnie od miejsca zamieszkania. W analizie satysfakcji pacjentów...

  Prof. Piotr Rutkowski: Inhibitory BRAF i MEK –opcja skuteczna i bezpieczna

  W leczeniu czerniaka mamy do czynienia z dwoma przełomami. Pierwszy to immunoterapia, drugi – leczenie ukierunkowane molekularnie: to połączenie leku działającego na białko BRAF...

  Dr hab. n. med. Jakub Żołnierek: Raka nerki potrafimy dziś leczyć dużo skuteczniej

  Większość przypadków raków nerki jest wykrywanych na wczesnym etapie – to osoby, u których guzy w nerce wykryto przypadkowo, przy okazji np. badań USG...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D