Partner
Partner
Więcej

  Nowa siedziba Servier Polska. Forest, czyli… bliżej natury!

  Zmiana wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju realizowaną przez Servier od początku działalności w Polsce.

  Servier to międzynarodowa firma farmaceutyczna, której działalność koncentruje się na poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań terapeutycznych, prowadzeniu badań, współpracy naukowej z lekarzami i farmaceutami oraz edukacji zdrowotnej pacjentów. Grupa Servier aktywnie inwestuje w badania kliniczne, rozwijanie potencjału wytwórczego i dystrybucyjnego oraz nowoczesne technologie i infrastrukturę. Zgromadzone zasoby materialne i intelektualne traktuje jako gwarancję dalszego rozwoju.

  Servier  od początku swojej obecności w kraju, buduje organizację opartą na odpowiedzialności społecznej, zrównoważonym rozwoju i dbałości o najwyższą jakość produktów i usług. Inwestycje firmy Servier w Polsce realizowane są głównie w obszarach produkcji, działalności badawczo-rozwojowej oraz profilaktyki i edukacji zdrowotnej. Równie istotnym polem inwestycyjnym dla firmy są, obok obszarów biznesowych, inwestycje w pracowników.

  Budynek Forest to las nie tylko z nazwy. Na pracowników Servier Polska i ich partnerów czekać będzie jeden z najbardziej zielonych projektów biurowych w mieście, a wokół niego ponad 400 drzew i krzewów. Dodatkowo na dachach znajdują się zielone tarasy ze strefami rekreacyjnymi. W budynku wprowadzono wiele ekorozwiązań, które zostały docenione wieloma wyróżnieniami, m.in. nagrodą dla najlepszego budynku przyznawaną przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego. Zastosowana technologia wykorzystuje wiele możliwości sprzyjających ograniczaniu śladu węglowego i zużycia surowców, takich jak energooszczędna fasada czy ponowne wykorzystanie wody deszczowej. Takie podejście doskonale koresponduje z celami firmy Servier, której założeniem jest redukcja emisji CO2 do 2030 roku o 25% w stosunku do poziomu z 2016 roku. Ogromnym atutem budynku jest to, że zarówno ogród i budynek są dostępne dla osób z niepełnosprawnością. Zostało to potwierdzone certyfikatem Obiekt bez barier.

  „To dla nas bardzo ciekawy moment i jednocześnie spora zmiana. Naszym priorytetem jest stworzenie przyjaznego modelu pracy opartego na elastycznej pracy hybrydowej, który z jednej strony pozwoli nam zachować skuteczność, a z drugiej strony zagwarantuje efektywne budowanie zespołowości i identyfikacji pracowników z firmą. Głęboko wierzę, że nowe przyjazne środowisku i pracownikom biuro zapewni wysoki komfort pracy i przestrzeń do realizacji zawodowych wyzwań, a także stworzy warunki sprzyjające rozwojowi firmy.”podsumowała Marta Rojek-Czech, Dyrektor HR, Servier Polska.

  Jak mówi Katarzyna Urbańska, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i Public Affairs, Servier Polska: „Wybór lokalizacji jest spójny ze strategią CSR firmy, która opiera się na trosce o pracowników i środowisko naturalne. Nowe biuro przy ul. Burakowskiej 14 w Warszawie zapewnia pracę w niebanalnej przestrzeni otoczonej zielenią i może stać się miejscem wspierającym kreatywność oraz zapewniającym dobre samopoczucie pracowników”.

  Od połowy października centrala Servier Polska będzie się mieściła w budynku Forest przy ulicy Burakowskiej 14 w Warszawie.

  ***

  Servier jest międzynarodową niezależną grupą farmaceutyczną zarządzaną przez fundację (Fondation Internationale de Recherche Servier). Jest drugą co do wielkości francuską firmą farmaceutyczną z siedzibą główną w Suresnes we Francji. Grupa Servier ma zasięg globalny – jest obecna w 150 krajach, w których zatrudnia ponad 21,800 tys. osób. Każdego dnia z leków Servier korzysta 100 mln pacjentów.

  Misją firmy Servier jest zaangażowanie w postęp terapeutyczny dla dobra pacjentów, by tym samym przyczynić się do poprawy ich stanu zdrowia i jakości życia. Globalny kryzys w obszarze zdrowia, spowodowany pandemią COVID-19, tylko umocnił przekonanie Firmy o celowości takiego podejścia i nadrzędnej pozycji wyzwań zdrowotnych. Głównym celem Servier jest troska o społeczeństwo, a jej główną wartością – przyjazne partnerstwo ze wszystkimi, którym również przyświeca ten cel. Servier służy idei zdrowia, ale także pragnie wywierać pozytywny wpływ na środowisko i otoczenie społeczne.

  Grupę Servier w Polsce tworzą: Servier Polska sp. z o.o. (działalność badawczo-rozwojowa, usługi marketingowe, szkoleniowe, rejestracyjne i regulacyjne, medyczne i edukacyjne, szkolenia, sprzedaż), Servier Polska Services sp. z o.o. (działalność dystrybucyjna, usługi finansowe, informatyczne, zarządzania kapitałem ludzkim) oraz Anpharm Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne SA (zakład wytwórczy, piąty co do wielkości zakład produkcyjny Servier na świecie, zlokalizowany w Warszawie).

  Servier Polska stawia na innowacyjne terapie, prowadzi badania, podejmuje współpracę naukową z lekarzami i farmaceutami oraz wspiera edukację społeczną Polaków.

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Dr hab. n. med. Andrzej Nowakowski: Rzadki przykład szczepionki, która chroni przed nowotworem

  Musi minąć co najmniej kilka dekad, aby ta olbrzymia skuteczność szczepień przeciw HPV przeło­żyła się na sytuację epidemiologiczną w całej popula­cji. Jeśli w 2023...

  Prof. dr hab. n. med. Piotr Rutkowski: Ta terapia przynosi bardzo szybką odpowiedź

  Jeszcze do bardzo czarniak był chorobą, która wiązała się z maka­brycznie złym rokowaniem. To się istotnie poprawiło w ostatnim cza­sie: pięcioletnie przeżycia 10 lat...

  Prof. dr hab. n. med. Jacek Sznurkowski: To nie jest jeden, tylko cztery raki endometrium

  Najważniejsze jest uświadomienie pacjentkom, że zanim zgodzą się na operację, lekarz powinien powiedzieć, z jakim rakiem mamy do czynienia. Nie ma jednego raka endometrium,...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D