Historia fakoemulsyfikacji, która swój początek ma w roku 1967, to historia ciągłych ulepszeń, stosowania nowych technik operacyjnych, nowych materiałów, udoskonalania implantów wewnątrzgałkowych oraz ciągły wyścig przemysłu w opracowywaniu coraz doskonalszych fakoemulsyfikatorów. W 2008 roku do historii fakoemulsyfikacji dopisano nowy rozdział, rozpoczynając wykorzystywanie lasera femtosekundowego.
Unowocześnienia w systemie do fakoemulsyfikacji
Zastosowane rozwiązania techniczne w systemie do fakoemulsyfikacji CENTURION? pomagają chirurgowi w optymalizacji istotnych etapów operacji zaćmy. Dzięki zastosowaniu systemu kontroli cyrkulacji płynów Active Fluidics? aparat aktywnie dostosowuje wielkość przepływu do zmieniających się warunków w oku, co zapewnia większą stabilność komory przedniej podczas całej operacji.
Nowe końcówki fakoemulsyfikatora Balanced tip 30° i 45° pozwalają na operowanie nawet bardzo twardych zaćm z zastosowaniem mniejszej energii ultradźwiękowej, bez blokowania tipa materiałem soczewkowym, co zmniejsza negatywny wpływ operacji na śródbłonek rogówki. Zautomatyzowany system wszczepiania soczewki AutoSert? pozwala na płynniejsze wszczepianie implantu, w bardziej kontrolowany sposób.
Nowy system do fakoemusyfikacji zaćmy centurion
Laser femtosekundowy
Laser femtosekundowy LenSx? jest urządzeniem, które podczas wstępnych etapów operacji zaćmy zastępuje ręce chirurga. Precyzyjnie wykonuje nacięcia rogówki o zaplanowanej architekturze, wycina kapsuloreksję o idealnym kształcie, precyzyjnie odmierzonej wielkości i idealnie wycentrowaną. Zmiękcza jądro soczewki, wykonując fragmentację wstępną, co pozwala na efektywne zmniejszenie energii ultradźwiękowej stosowanej przy operacji oraz na skrócenie czasu zabiegu.
Soczewki Advanced Technology, tzw. Premium
Nowoczesne soczewki wewnątrzgałkowe z grupy premium to zawansowane produkty medyczne, pozwalające pacjentom po operacji zaćmy uzyskać zdecydowaną poprawę warunków wzrokowych.
Soczewki wieloogniskowe, poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań optycznych, pozwalają pacjentom na uzyskanie bardzo dobrej ostrości wzroku do dali i bliży, a w przypadku soczewek trójstrefowych także do odległości pośrednich. Po operacji zaćmy z wszczepieniem soczewki wieloogniskowej, pacjenci często uzyskują pełną niezależność od okularów.
Soczewki toryczne umożliwiają, podczas operacji zaćmy, korekcję istniejącego, nawet dużego, regularnego astygmatyzmu rogówkowego.
WNIOSKI
? Zastosowanie fakoemulsyfikatora Centurion i lasera femtosekundowego wraz z systemem współpracujących urządzeń istotnie poprawia bezpieczeństwo operacji
? Korzyści wynikające z użycia nowych technologii pozwalają na minimalizację ryzyka uszkodzenia nerwu wzrokowego oraz komórek śródbłonka rogówki
? Zastosowanie soczewek premium pozwala na zapewnienie pacjentom wysokiego standardu życia po operacji zaĆmy i uniezależnienie się od korekcji okularowej