DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Projekt Starsi: Formularz Oceny Ryzyka Przemocy wobec starszych

 

blank
blank
blank

Lekarzu, (u)lecz z nami przemoc!

Z myślą o wszystkich przedstawicielach systemu opieki zdrowotnej Fundacja Projekt Starsi uruchomiła właśnie podstronę (www.projektstarsi.pl, zakładka: Materiały dla lekarzy). Stanowi ona przystępne i przejrzyste kompendium wiedzy na temat FORP i możliwych form przemocy wobec osób starszych, nie przekraczając jednocześnie bariery czasochłonnej, co jest kluczowe w pracy kadry medycznej.

Znajdziemy tam:

  • kwestionariusz FORP w wersji aktywnej, który można dołączyć do dokumentacji pacjenta w swojej placówce medycznej;
  • film instruktażowy dotyczący wypełnienia formularza i jego potencjału;
  • wypowiedzi lekarzy praktyków zachęcających do korzystania z formularza;
  • materiały prewencyjno-informacyjne dla starszych, np. broszury i ulotki.

    Ponadto za pośrednictwem podstrony można zapisać się na szkolenie dotyczące przemocy wobec starszych i korzystania z FORP.
    – O przemocy wobec starszych trzeba mówić jak najwięcej! Niech przestanie być tematem tabu tylko dlatego, że jest niełatwy, wręcz niewygodny. My, lekarze, najczęściej lubimy zajmować się trudnymi przypadkami, nie uciekajmy więc i od tego tematu – apeluje do środowiska medycznego lek. Agnieszka Skoczylas i tym samym zachęca do korzystania z materiałów opracowanych przez fundację.

blank
Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D