Więcej

  Publicystki „Świata Lekarza” – Katarzyna Pinkosz i Marta Maruszczak Laureatkami Dwóch Prestiżowych Nagród Dziennikarskich!

  – To wielka radość, kiedy dwie dziennikarki „Świata Lekarza” zdobywają niemal jednocześnie dwie prestiżowe nagrody – powiedział Paweł Kruś, wydawca magazynu. – Gratuluję i bardzo się cieszę. Te nagrody są dowodem uznania dla roli niezależnych tytułów specjalistycznych na rynku prasowym.

  Katarzyna Pinkosz, dziennikarka „Świat Lekarza odebrała w Zamku Królewskim w Warszawie nagrodę Lider Roku 2016 w Ochronie Zdrowia w kategorii media i PR. Nagrodę organizuje od 16 lat wydawnictwo „Termedia”.

  Dzień później, nagrodę Dziennikarz Medyczny Roku 2016” otrzymała Marta Maruszczak za publikacje w „Świecie Lekarza”. Przyznało ją Stowarzyszenie „Dziennikarze Dla Zdrowia”.

  blank Redaktor Katarzyna Pinkosz w 2016 roku zainicjowała i koordynowała kampanię edukacyjną pisma „Mamo to Ja” oraz Fundacji „Przyjaciółka”: „W ciąży nie piję” na temat picia alkoholu w ciąży oraz sytuacji dzieci z zespołem poalkoholowym FAS. W „Świecie Lekarza” przeprowadza szereg rozmów na temat aktualnych problemów ochrony zdrowia w Polsce, a w tygodniku „Do Rzeczy” zajmuje się problematyką społeczno-medyczną, pisze na temat bieżących problemów zdrowia publicznego. Artykuły Red. Katarzyny Pinkosz charakteryzują się wysokim profesjonalizmem przekazują wiarygodna wiedzę medyczną w sposób przystępny i interesujący. Jej reportaże przedstawiające sytuacje pacjentów są wysoko oceniane przez czytelników czego dowodem są liczne listy i telefony do redakcji i autorki.

  blankRedaktor Marta Maruszczak została uhonorowana zaszczytnym i prestiżowym tytułem „Dziennikarz Medyczny Roku 2016” w Konkursie organizowanym od 8 lat przez Stowarzyszenie „Dziennikarze dla Zdrowia”. Do rywalizacji zgłoszono blisko 100 artykułów autorstwa kilkudziesięciu dziennikarzy zajmujących się popularyzacją wiedzy z zakresu współczesnej medycyny i kształtowaniem świadomości prozdrowotnej społeczeństwa. Publikacje oceniało jury złożone z lekarzy różnych specjalności.

  Marta Maruszczak z wykształcenia jest biologiem i antropologiem, studiowała także medycynę, a jako licealistka została główną laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej. Od wielu lat jako dziennikarka zajmuje się popularyzacją tematyki zdrowotnej. Napisała ponad 1300 artykułów publikowanych zarówno w magazynach naukowych („Przegląd Epidemiologiczny”; „Zeszyty antropologiczne”), jak i popularnonaukowych (np. „Problemy”; „Wiedza i Życie”; „MediSense”; „Świat Zdrowia”) oraz w tytułach przeznaczonych dla szerokiej rzeszy czytelników (np.  „Twoje Dziecko”, „Mam Dziecko”, „Cogito”; „Uroda”; „Claudia”; „Kobieta i Styl”; „Skarb”) oraz na portalu zdrowie.gazeta.pl/zdrowie.

  Obecnie współpracuje z periodykami „Świat Lekarza” i „Manager Apteki, w których ukazują się jej wywiady z największymi autorytetami medycyny i farmacji na temat współczesnych osiągnięć tych nauk, nowych metod terapii, profilaktyki oraz perspektyw rozwoju medycyny. Dobre przygotowanie merytoryczne i warsztatowe sprawia, że artykuły Marty Maruszczak adresowane do lekarzy nie tylko przekazują im najnowszą, pogłębioną wiedzę fachową, lecz są także interesujące i napisane staranną polszczyzną.

  Oprócz działalności dziennikarskiej Marta Maruszczak zajmuje się pisaniem książek popularnonaukowych i poradników. Opublikowała już 24 pozycje książkowe, w tym bestselerowe tytuły o tajnikach anatomii i fizjologii „Ciało. Jak to działa? ”; „Człowiek. Jak to działa? ” oraz cieszącą się powodzeniem wśród czytelników encyklopedię „Młody obserwator przyrody”.

  Zapraszamy do lektury artykułów Laureatek na www.swiatlekarza.pl i www.nazdrowie.pl.

  Poprzedni artykułNie podpalaj się
  Następny artykułInnowacje i służba zdrowia

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Pierwsze Muzyczne Spotkania Mistrzów Medycyny: Uzyskaliśmy 6 600 zł na stypendia dla młodych naukowców!

  Podczas koncertu Muzyczne Spotkania Mistrzów Medycyny miała miejsce niezwykła aukcja na rzecz II stypendium naukowego Nagrody Zaufania Złoty OTIS. Gości oczarowały pięknie arie w...

  Szkoła, gmina, system – partnerstwo przeciw epidemii otyłości i cukrzycy

  Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 22 czerwca br., zaprezentowany został raport Cities Changing Diabetes (CCD). To tzw. raport otwarcia programu w Polsce. Szkoła,...

  Koniec roku szkolnego. Zbadaj wzrok dziecka

  Końcówka czerwca to dla dzieci koniec roku szkolnego i długo wyczekiwany początek wakacji. Zanim jednak na dobre rozpoczniemy błogie lenistwo, warto sprawdzić kondycję wzroku...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D