Partner
Partner
Więcej
  Partner
  Partner

  Publicystki „Świata Lekarza” – Katarzyna Pinkosz i Marta Maruszczak Laureatkami Dwóch Prestiżowych Nagród Dziennikarskich!

  – To wielka radość, kiedy dwie dziennikarki „Świata Lekarza” zdobywają niemal jednocześnie dwie prestiżowe nagrody – powiedział Paweł Kruś, wydawca magazynu. – Gratuluję i bardzo się cieszę. Te nagrody są dowodem uznania dla roli niezależnych tytułów specjalistycznych na rynku prasowym.

  Katarzyna Pinkosz, dziennikarka „Świat Lekarza odebrała w Zamku Królewskim w Warszawie nagrodę Lider Roku 2016 w Ochronie Zdrowia w kategorii media i PR. Nagrodę organizuje od 16 lat wydawnictwo „Termedia”.

  Dzień później, nagrodę „Dziennikarz Medyczny Roku 2016” otrzymała Marta Maruszczak za publikacje w „Świecie Lekarza”. Przyznało ją Stowarzyszenie „Dziennikarze Dla Zdrowia”.

  blank Redaktor Katarzyna Pinkosz w 2016 roku zainicjowała i koordynowała kampanię edukacyjną pisma „Mamo to Ja” oraz Fundacji „Przyjaciółka”: „W ciąży nie piję” na temat picia alkoholu w ciąży oraz sytuacji dzieci z zespołem poalkoholowym FAS. W „Świecie Lekarza” przeprowadza szereg rozmów na temat aktualnych problemów ochrony zdrowia w Polsce, a w tygodniku „Do Rzeczy” zajmuje się problematyką społeczno-medyczną, pisze na temat bieżących problemów zdrowia publicznego. Artykuły Red. Katarzyny Pinkosz charakteryzują się wysokim profesjonalizmem przekazują wiarygodna wiedzę medyczną w sposób przystępny i interesujący. Jej reportaże przedstawiające sytuacje pacjentów są wysoko oceniane przez czytelników czego dowodem są liczne listy i telefony do redakcji i autorki.

  blankRedaktor Marta Maruszczak została uhonorowana zaszczytnym i prestiżowym tytułem „Dziennikarz Medyczny Roku 2016” w Konkursie organizowanym od 8 lat przez Stowarzyszenie „Dziennikarze dla Zdrowia”. Do rywalizacji zgłoszono blisko 100 artykułów autorstwa kilkudziesięciu dziennikarzy zajmujących się popularyzacją wiedzy z zakresu współczesnej medycyny i kształtowaniem świadomości prozdrowotnej społeczeństwa. Publikacje oceniało jury złożone z lekarzy różnych specjalności.

  Marta Maruszczak z wykształcenia jest biologiem i antropologiem, studiowała także medycynę, a jako licealistka została główną laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej. Od wielu lat jako dziennikarka zajmuje się popularyzacją tematyki zdrowotnej. Napisała ponad 1300 artykułów publikowanych zarówno w magazynach naukowych („Przegląd Epidemiologiczny”; „Zeszyty antropologiczne”), jak i popularnonaukowych (np. „Problemy”; „Wiedza i Życie”; „MediSense”; „Świat Zdrowia”) oraz w tytułach przeznaczonych dla szerokiej rzeszy czytelników (np.  „Twoje Dziecko”, „Mam Dziecko”, „Cogito”; „Uroda”; „Claudia”; „Kobieta i Styl”; „Skarb”) oraz na portalu zdrowie.gazeta.pl/zdrowie.

  Obecnie współpracuje z periodykami „Świat Lekarza” i „Manager Apteki, w których ukazują się jej wywiady z największymi autorytetami medycyny i farmacji na temat współczesnych osiągnięć tych nauk, nowych metod terapii, profilaktyki oraz perspektyw rozwoju medycyny. Dobre przygotowanie merytoryczne i warsztatowe sprawia, że artykuły Marty Maruszczak adresowane do lekarzy nie tylko przekazują im najnowszą, pogłębioną wiedzę fachową, lecz są także interesujące i napisane staranną polszczyzną.

  Oprócz działalności dziennikarskiej Marta Maruszczak zajmuje się pisaniem książek popularnonaukowych i poradników. Opublikowała już 24 pozycje książkowe, w tym bestselerowe tytuły o tajnikach anatomii i fizjologii „Ciało. Jak to działa? ”; „Człowiek. Jak to działa? ” oraz cieszącą się powodzeniem wśród czytelników encyklopedię „Młody obserwator przyrody”.

  Zapraszamy do lektury artykułów Laureatek na www.swiatlekarza.pl i www.nazdrowie.pl.

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Polską pediatrię czekają rewolucyjne zmiany

  – To jeden z najważniejszych zespołów parlamentarnych i można się tylko dziwić, że nie było go wcześniej. Bardzo dobrze więc się stało, że powstał...

  Nowoczesna diabetologia szansą dla pacjenta z cukrzycą

  Ponad 300 uczestników, liczne warsztaty, ciekawe sesje, a przede wszystkim prezentacja nowoczesnych rozwiązań w leczeniu cukrzycy to główny cel jaki przyświecał kolejnej już piątej...

  Świąteczny koncert z aukcją

  „Spotykamy się, bo wierzymy w potencjał naukowy polskiej młodzieży medycznej. Wierzymy w nich. Nam też kiedyś ktoś uwierzył i podał rękę” – mówił Paweł...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D