Partner
Partner
Więcej

    Publicystki ?Świata Lekarza? – Katarzyna Pinkosz i Marta Maruszczak Laureatkami Dwóch Prestiżowych Nagród Dziennikarskich!

    – To wielka radość, kiedy dwie dziennikarki ?Świata Lekarza? zdobywają niemal jednocześnie dwie prestiżowe nagrody ? powiedział Paweł Kruś, wydawca magazynu. – Gratuluję i bardzo się cieszę. Te nagrody są dowodem uznania dla roli niezależnych tytułów specjalistycznych na rynku prasowym.

    Katarzyna Pinkosz, dziennikarka ?Świat Lekarza? odebrała w Zamku Królewskim w Warszawie nagrodę Lider Roku 2016 w Ochronie Zdrowia w kategorii media i PR. Nagrodę organizuje od 16 lat wydawnictwo ?Termedia?.

    Dzień później, nagrodę ?Dziennikarz Medyczny Roku 2016? otrzymała Marta Maruszczak za publikacje w ?Świecie Lekarza?. Przyznało ją Stowarzyszenie „Dziennikarze Dla Zdrowia”.

    blank Redaktor Katarzyna Pinkosz w 2016 roku zainicjowała i koordynowała kampanię edukacyjną pisma ?Mamo to Ja? oraz Fundacji ?Przyjaciółka?: ?W ciąży nie piję? na temat picia alkoholu w ciąży oraz sytuacji dzieci z zespołem poalkoholowym FAS. W „Świecie Lekarza” przeprowadza szereg rozmów na temat aktualnych problemów ochrony zdrowia w Polsce, a w tygodniku „Do Rzeczy” zajmuje się problematyką społeczno-medyczną, pisze na temat bieżących problemów zdrowia publicznego. Artykuły Red. Katarzyny Pinkosz charakteryzują się wysokim profesjonalizmem przekazują wiarygodna wiedzę medyczną w sposób przystępny i interesujący. Jej reportaże przedstawiające sytuacje pacjentów są wysoko oceniane przez czytelników czego dowodem są liczne listy i telefony do redakcji i autorki.

    blankRedaktor Marta Maruszczak została uhonorowana zaszczytnym i prestiżowym tytułem ?Dziennikarz Medyczny Roku 2016? w Konkursie organizowanym od 8 lat przez Stowarzyszenie ?Dziennikarze dla Zdrowia?. Do rywalizacji zgłoszono blisko 100 artykułów autorstwa kilkudziesięciu dziennikarzy zajmujących się popularyzacją wiedzy z zakresu współczesnej medycyny i kształtowaniem świadomości prozdrowotnej społeczeństwa. Publikacje oceniało jury złożone z lekarzy różnych specjalności.

    Marta Maruszczak z wykształcenia jest biologiem i antropologiem, studiowała także medycynę, a jako licealistka została główną laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej. Od wielu lat jako dziennikarka zajmuje się popularyzacją tematyki zdrowotnej. Napisała ponad 1300 artykułów publikowanych zarówno w magazynach naukowych (?Przegląd Epidemiologiczny?; ?Zeszyty antropologiczne?), jak i popularnonaukowych (np. ?Problemy?; ?Wiedza i Życie?; ?MediSense?; ?Świat Zdrowia?) oraz w tytułach przeznaczonych dla szerokiej rzeszy czytelników (np.  ?Twoje Dziecko?, ?Mam Dziecko?, ?Cogito?; ?Uroda?; ?Claudia?; ?Kobieta i Styl?; ?Skarb?) oraz na portalu zdrowie.gazeta.pl/zdrowie.

    Obecnie współpracuje z periodykami ?Świat Lekarza? i ?Manager Apteki?, w których ukazują się jej wywiady z największymi autorytetami medycyny i farmacji na temat współczesnych osiągnięć tych nauk, nowych metod terapii, profilaktyki oraz perspektyw rozwoju medycyny. Dobre przygotowanie merytoryczne i warsztatowe sprawia, że artykuły Marty Maruszczak adresowane do lekarzy nie tylko przekazują im najnowszą, pogłębioną wiedzę fachową, lecz są także interesujące i napisane staranną polszczyzną.

    Oprócz działalności dziennikarskiej Marta Maruszczak zajmuje się pisaniem książek popularnonaukowych i poradników. Opublikowała już 24 pozycje książkowe, w tym bestselerowe tytuły o tajnikach anatomii i fizjologii ?Ciało. Jak to działa? ?; ?Człowiek. Jak to działa? ? oraz cieszącą się powodzeniem wśród czytelników encyklopedię ?Młody obserwator przyrody?.

    Zapraszamy do lektury artykułów Laureatek na www.swiatlekarza.pl i www.nazdrowie.pl.

    Poprzedni artykuł
    Następny artykuł

    Więcej od autora

    Podobne artykuły

    ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

    Najnowsze artykuły

    Prof. Hus: W leczeniu przewlekłej białaczki limfocytowej ważna jest indywidualizacja

    W leczeniu przewlekłej białaczki limfocytowej ważna jest indywidualizacja. Powinno to zależeć m.in. od czynników rokowniczych, stanu zdrowia pacjenta oraz profilu toksyczności leków. Im więcej...

    XI Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi

    W dniach 18-23 września w wielu szpitalach i przychodniach w całej Polsce będą prowadzone bezpłatne badania i działania edukacyjne, mające na celu zwiększenie świadomości...

    Wrzesień – Miesiąc Podnoszenia Świadomości Chorób Włóknieniowych Płuc

    Nasilający się suchy kaszel, zadyszka podczas chodzenia i zmęczenie, następnie pogorszenie jakości życia, a nawet - bez właściwego leczenia - przedwczesna śmierć. Mowa o...

    Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

    Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D