DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Publicystki ?Świata Lekarza? – Katarzyna Pinkosz i Marta Maruszczak Laureatkami Dwóch Prestiżowych Nagród Dziennikarskich!

 

blank
blank
blank

– To wielka radość, kiedy dwie dziennikarki ?Świata Lekarza? zdobywają niemal jednocześnie dwie prestiżowe nagrody ? powiedział Paweł Kruś, wydawca magazynu. – Gratuluję i bardzo się cieszę. Te nagrody są dowodem uznania dla roli niezależnych tytułów specjalistycznych na rynku prasowym.

Katarzyna Pinkosz, dziennikarka ?Świat Lekarza? odebrała w Zamku Królewskim w Warszawie nagrodę Lider Roku 2016 w Ochronie Zdrowia w kategorii media i PR. Nagrodę organizuje od 16 lat wydawnictwo ?Termedia?.

Dzień później, nagrodę ?Dziennikarz Medyczny Roku 2016? otrzymała Marta Maruszczak za publikacje w ?Świecie Lekarza?. Przyznało ją Stowarzyszenie „Dziennikarze Dla Zdrowia”.

blank Redaktor Katarzyna Pinkosz w 2016 roku zainicjowała i koordynowała kampanię edukacyjną pisma ?Mamo to Ja? oraz Fundacji ?Przyjaciółka?: ?W ciąży nie piję? na temat picia alkoholu w ciąży oraz sytuacji dzieci z zespołem poalkoholowym FAS. W „Świecie Lekarza” przeprowadza szereg rozmów na temat aktualnych problemów ochrony zdrowia w Polsce, a w tygodniku „Do Rzeczy” zajmuje się problematyką społeczno-medyczną, pisze na temat bieżących problemów zdrowia publicznego. Artykuły Red. Katarzyny Pinkosz charakteryzują się wysokim profesjonalizmem przekazują wiarygodna wiedzę medyczną w sposób przystępny i interesujący. Jej reportaże przedstawiające sytuacje pacjentów są wysoko oceniane przez czytelników czego dowodem są liczne listy i telefony do redakcji i autorki.

blankRedaktor Marta Maruszczak została uhonorowana zaszczytnym i prestiżowym tytułem ?Dziennikarz Medyczny Roku 2016? w Konkursie organizowanym od 8 lat przez Stowarzyszenie ?Dziennikarze dla Zdrowia?. Do rywalizacji zgłoszono blisko 100 artykułów autorstwa kilkudziesięciu dziennikarzy zajmujących się popularyzacją wiedzy z zakresu współczesnej medycyny i kształtowaniem świadomości prozdrowotnej społeczeństwa. Publikacje oceniało jury złożone z lekarzy różnych specjalności.

Marta Maruszczak z wykształcenia jest biologiem i antropologiem, studiowała także medycynę, a jako licealistka została główną laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej. Od wielu lat jako dziennikarka zajmuje się popularyzacją tematyki zdrowotnej. Napisała ponad 1300 artykułów publikowanych zarówno w magazynach naukowych (?Przegląd Epidemiologiczny?; ?Zeszyty antropologiczne?), jak i popularnonaukowych (np. ?Problemy?; ?Wiedza i Życie?; ?MediSense?; ?Świat Zdrowia?) oraz w tytułach przeznaczonych dla szerokiej rzeszy czytelników (np.  ?Twoje Dziecko?, ?Mam Dziecko?, ?Cogito?; ?Uroda?; ?Claudia?; ?Kobieta i Styl?; ?Skarb?) oraz na portalu zdrowie.gazeta.pl/zdrowie.

Obecnie współpracuje z periodykami ?Świat Lekarza? i ?Manager Apteki?, w których ukazują się jej wywiady z największymi autorytetami medycyny i farmacji na temat współczesnych osiągnięć tych nauk, nowych metod terapii, profilaktyki oraz perspektyw rozwoju medycyny. Dobre przygotowanie merytoryczne i warsztatowe sprawia, że artykuły Marty Maruszczak adresowane do lekarzy nie tylko przekazują im najnowszą, pogłębioną wiedzę fachową, lecz są także interesujące i napisane staranną polszczyzną.

Oprócz działalności dziennikarskiej Marta Maruszczak zajmuje się pisaniem książek popularnonaukowych i poradników. Opublikowała już 24 pozycje książkowe, w tym bestselerowe tytuły o tajnikach anatomii i fizjologii ?Ciało. Jak to działa? ?; ?Człowiek. Jak to działa? ? oraz cieszącą się powodzeniem wśród czytelników encyklopedię ?Młody obserwator przyrody?.

Zapraszamy do lektury artykułów Laureatek na www.swiatlekarza.pl i www.nazdrowie.pl.

blank
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
blank
Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D