DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Warsztaty Chirurgiczne niosą korzyść na wiele sposobów

Podziel się treścią:

 

?Choć zdrowie nie jest wszystkim, to wszystko bez zdrowia jest niczym? mówił Artur Schopenhauer. 10-letnie istnienie Warsztatów Chirurgicznych wpisuje się zarówno w myśl Schopenhauera, jak i w oczekiwania, jakie dziś mamy wobec medycyny.

Po pierwsze, kontynuują misję edukacyjną, pozwalającą studentom medycyny lepiej poznać m.in. sztukę szycia. I to nie tylko na kurzych skrzydełkach ? przyszli młodzi chirurdzy ćwiczą na wirtualnych salach operacyjnych przy użyciu najnowszych robotów. To znakomite prognozy dla kadr polskiej chirurgii: 3000 przeszkolonych młodych osób to nadzieja, że po uzyskaniu dyplomu lekarza doskonale wyszkoleni młodzi lekarze zasilą szeregi polskiej kadry medycznej.

Po drugie, Warsztaty Chirurgiczne otwierają możliwość współpracy między ośrodkami leczniczymi Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i ośrodkami innowacyjnymi takimi, jak Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Z. Religi. To pozwala realizować zadania nauki innowacyjnej. Stanowią też kontynuację wspaniałej tradycji kardiochirurgicznej prof. Z. Religi.

Dodatkową, pozytywną zmianą jest fakt, że dzięki udziałowi w debacie publicznej nauka otwiera się na osoby młode i pozwala zabierać głos studentom. To wyraz zaufania do poziomu kształcenia medycyny w Polsce i otwarcie na nową interpretację wiedzy.

red. Artur Wolski | komentator Programu 1 Polskiego Radia

Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D