DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Wiosenne Spotkanie Reumatologów Dziecięcych

Podziel się treścią:

 

W dniach 22-23 maja w Krakowie lekarze specjaliści, zajmujący się na co dzień schorzeniami reumatologicznymi u dzieci, będą rozmawiać o najnowszych doniesieniach w temacie diagnostyki i terapii chorób reumatologicznych u dzieci i młodzieży, wymieniać się doświadczeniami oraz wzajemnie informować m.in. o aktualnych problemach w reumatologii dziecięcej. Organizatorami wydarzenia są Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie oraz Polskie Towarzystwo Reumatologiczne.

? Jesteśmy zintegrowanym środowiskiem pediatrów-reumatologów, dzięki wspólnym spotkaniom naukowym możemy wymienić się doświadczeniami z codziennej pracy w naszej trudnej dziedzinie wiedzy medycznej oraz przedstawić najnowsze doniesienia naukowe z całego świta. Jesteśmy pediatrami, zajmujemy się dziećmi chorymi na choroby układowe ?reumatyczne?. Choroby te obciążają dzieci w wieku rozwojowym w sposób bardzo dotkliwy, zajmując nie tylko narząd ruchu, ale także narządy wewnętrzne, niekiedy zaburzając rozwój i proces wzrastania dziecka. Reumatologia dziecięca to dyscyplina medyczna słabo znana poza naszym środowiskiem, dlatego tym bardziej musimy wspólnie dbać o najwyższy poziom naszej opieki nad naszymi pacjentami. Wspólne spotkania, takie jak to organizowane przez nas w Krakowie to właściwy sposób wymiany myśli, idei i doświadczeń ? informuje dr med. Zbigniew Żuber Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji.

Szpital św. Ludwika w Krakowie

Podczas spotkania będą poruszane takie tematy jak: ?Nowe doświadczenia w diagnostyce obrazowej układu ruchu?, ?Najważniejsze aktualne zagadnienia reumatologii dziecięcej ? problemy i trudności?, ?Choroby rzadkie w diagnostyce reumatologicznej?. Wśród gości konferencji znajdą się m.in. prof. dr hab. med. Eugeniusz J. Kucharz ? Prezes Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego, prof. dr hab. n. med. Witold Tłustochowicz – Konsultant Krajowy w Dziedzinie Reumatologii, prof. dr hab. Lidia Rutkowska-Sak – Przewodnicząca Sekcji Reumatologii Wieku Rozwojowego Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.

Patronat Honorowy: Wojciech Kozak Wicemarszałek Województwa Małopolskiego
Patronat Medialny: Rynek Zdrowia, RMF FM, Służba Zdrowia, Świat Lekarza, MEDEXPRESS
Sponsorzy: Pfizer, Abbvie, Roche, Biomarin, Medac Pharma, Genzyme, Shire

Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D