DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

XX Sympozjum Diabetologiczne

 

Najnowsze informacje o XXI Gali Nagród Złoty OTIS
blank

Kiedy 23 lata temu, w roku 1993 ? odpowiadając olbrzymiej potrzebie środowiska lekarskiego ? zorganizowałem pierwsze sympozjum w Wysowej-Zdroju, nawet przez myśl mi nie przemknęło, że będzie to jedno z ważniejszych wydarzeń diabetologicznych w Polsce. W zamyśle moim sympozjum miało odbywać się co dwa, trzy lata, stanowiąc kontrapunkt dla codziennej praktyki lekarskiej. Gościliśmy wówczas 150 uczestników, co w tamtym czasie stanowiło spore wyzwanie logistyczne.

Każda kolejna edycja konferencji stanowi coraz to większe wyzwanie zarówno pod względem merytorycznym, jak i organizacyjnym. Obecnie na przygotowanie tej konferencji składa się wspólny wysiłek wielu partnerów ? towarzystw medycznych, sponsorów oraz wykładowców. Muszę przyznać, że miałem szczęście spotkać na swojej drodze wielu profesorów ? wykładowców, którzy udzielili wsparcia mojej inicjatywie, na których zawsze mogę liczyć. Jest to dla mnie bardzo ważne i bardzo to cenię.

W tym roku, kontynuując ideę spotkań, tradycyjnie przedstawimy istotne doniesienia dotyczące patogenezy i leczenia cukrzycy, które prezentowane były na międzynarodowych zjazdach ? ADA i EASD w 2016 r. W programie planujemy również tematy związane ze współwystępowaniem cukrzycy ze schorzeniami innych narządów i układów. Omówimy także zagadnienia istotne z punktu widzenia codziennej praktyki lekarskiej.

Zapraszam do Zakopanego w dniach 30 września-2 października na XX Sympozjum Diabetologiczne.

blank
Władysław Grzeszczak
Władysław Grzeszczak
profesor doktor habilitowany nauk medycznych Katedra Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Nefrologii w Zabrzu, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D