Partner
Partner
Więcej

    Złoty OTIS 2021 dla prof. Mieczysława Walczaka

    Podczas uroczystszej inauguracji roku akademickiego 2021/22 na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie prof. Mieczysław Walczak otrzymał prestiżową statuetkę Złotego OTISA. Nagrodę wręczyli prof. Waldemar Wierzba, dyrektor naczelny CSK MSWiA, red. naczelny „Świata Lekarza” oraz red. Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody Zaufania Złoty OTIS. Kapituła Nagrody Zaufania Złoty OTIS postanowiła przyznać prof. Walczakowi nagrodę w uznaniu za wybitne osiągnięcia w organizacji leczenia chorób rzadkich w Polsce.

    – Podczas pandemii starałem się wspierać i inicjować działania, które nie ograniczałyby dostępu chorym do leczenia, a jednocześnie zapewniałyby im bezpieczeństwo – powiedział prof. Walczak w wywiadzie do folderu „18 lat Nagrody Zaufania Złoty OTIS 2003-2021”.

    Prof. Mieczysław Walczak jest kierownikiem Kliniki Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii, Chorób Metabolicznych i Kardiologii Wieku Rozwojowego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, konsultantem krajowym w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej, przewodniczącym Zespołu Koordynacyjnego ds. Chorób Ultrarzadkich.

    Prof. Bogusław Machaliński, rektor PUM, w przemowie inauguracyjnej podkreślił, że „tylko dzięki zharmonizowanej współpracy, będącej filarem naszych projektów możemy dostrzec rezultaty, które zmieniają regionalną, a także krajową rzeczywistość”.

    Warto przypomnieć, że w tegorocznej edycji Złotego OTISA w kategorii „debiut naukowy w medycynie” aż trzy nagrody trafiły do reprezentantów PUM: Wojciech Marciniak z Zakładu Genetyki i Patomorfologii; Filip Machaj i Jakub Rosik, studenci VI roku kierunku lekarskiego Wydziału Medycyny i Stomatologii PUM.

    Nagroda Zaufania Złoty OTIS przyznawana jest od 2004 r. z inicjatywy kapituły, wybitnym lekarzom, farmaceutom, dziennikarzom, organizacjom pacjenckim oraz firmom farmaceutycznym.

    blank

    Zdjęcie: PUM

    Więcej od autora

    Podobne artykuły

    ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

    Najnowsze artykuły

    Dr hab. n. med. Andrzej Nowakowski: Rzadki przykład szczepionki, która chroni przed nowotworem

    Musi minąć co najmniej kilka dekad, aby ta olbrzymia skuteczność szczepień przeciw HPV przeło­żyła się na sytuację epidemiologiczną w całej popula­cji. Jeśli w 2023...

    Prof. dr hab. n. med. Piotr Rutkowski: Ta terapia przynosi bardzo szybką odpowiedź

    Jeszcze do bardzo czarniak był chorobą, która wiązała się z maka­brycznie złym rokowaniem. To się istotnie poprawiło w ostatnim cza­sie: pięcioletnie przeżycia 10 lat...

    Prof. dr hab. n. med. Jacek Sznurkowski: To nie jest jeden, tylko cztery raki endometrium

    Najważniejsze jest uświadomienie pacjentkom, że zanim zgodzą się na operację, lekarz powinien powiedzieć, z jakim rakiem mamy do czynienia. Nie ma jednego raka endometrium,...

    Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

    Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D