DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Złoty OTIS 2021 dla prof. Mieczysława Walczaka

 

Najnowsze informacje o XXI Gali Nagród Złoty OTIS
blank

Podczas uroczystszej inauguracji roku akademickiego 2021/22 na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie prof. Mieczysław Walczak otrzymał prestiżową statuetkę Złotego OTISA. Nagrodę wręczyli prof. Waldemar Wierzba, dyrektor naczelny CSK MSWiA, red. naczelny ?Świata Lekarza? oraz red. Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody Zaufania Złoty OTIS. Kapituła Nagrody Zaufania Złoty OTIS postanowiła przyznać prof. Walczakowi nagrodę w uznaniu za wybitne osiągnięcia w organizacji leczenia chorób rzadkich w Polsce.

– Podczas pandemii starałem się wspierać i inicjować działania, które nie ograniczałyby dostępu chorym do leczenia, a jednocześnie zapewniałyby im bezpieczeństwo ? powiedział prof. Walczak w wywiadzie do folderu ?18 lat Nagrody Zaufania Złoty OTIS 2003-2021?.

Prof. Mieczysław Walczak jest kierownikiem Kliniki Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii, Chorób Metabolicznych i Kardiologii Wieku Rozwojowego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, konsultantem krajowym w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej, przewodniczącym Zespołu Koordynacyjnego ds. Chorób Ultrarzadkich.

Prof. Bogusław Machaliński, rektor PUM, w przemowie inauguracyjnej podkreślił, że ?tylko dzięki zharmonizowanej współpracy, będącej filarem naszych projektów możemy dostrzec rezultaty, które zmieniają regionalną, a także krajową rzeczywistość?.

Warto przypomnieć, że w tegorocznej edycji Złotego OTISA w kategorii ?debiut naukowy w medycynie? aż trzy nagrody trafiły do reprezentantów PUM: Wojciech Marciniak z Zakładu Genetyki i Patomorfologii; Filip Machaj i Jakub Rosik, studenci VI roku kierunku lekarskiego Wydziału Medycyny i Stomatologii PUM.

Nagroda Zaufania Złoty OTIS przyznawana jest od 2004 r. z inicjatywy kapituły, wybitnym lekarzom, farmaceutom, dziennikarzom, organizacjom pacjenckim oraz firmom farmaceutycznym.

blank

Zdjęcie: PUM

blank
Świat Lekarza
Świat Lekarza
Świat Lekarza to opiniotwórcze pismo, portal i platforma medialna, skierowana do lekarzy, poruszająca tematykę systemu ochrony zdrowia oraz poszczególnych dziedzin medycyny, m.in. kardiologii, onkologii, pulmonologii, urologii, diabetologii, okulistyki, chorób rzadkich.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D