Partner
Partner
Więcej
  Partner
  Partner

  Nagrody Złoty OTIS 2021 rozdane!

  Prestiżowe statuetki już po raz 18. trafiły do wybitnych lekarzy, którzy zostali docenieni przez Kapitułę Nagrody. Tegoroczna ceremonia wręczenia Nagród Zaufania Złoty OTIS – podobnie jak w ubiegłym roku – została podzielona na dwa mniejsze spotkania. Uroczystości były pełne podziwu dla nagrodzonych, dumy z ich osiągnięć, ale też radości i wzruszeń.

  Podczas obu spotkań Kapitułę Nagrody reprezentowali: prof. Renata Górska, pani Elżbieta Kozik, dr hab. Renata Talar-Wojnarowska, prof. Elżbieta Pac-Kożuchowska, prof. Grażyna Maria Rydzewska, dr Barbara Włodarczyk, prof. Krzysztof Bielecki, prof. Marcin Czech – farmakoekonomista i b. wiceminister zdrowia, dr hab. Paweł Dobrzyński, prof. Jerzy Konstantynowicz, prof. Jan Lubiński, i prof. Marek Wojtukiewicz.

  Gościliśmy wybitne osobistości ze świata medycyny, farmacji i polityki, m.in. Irenę Rej, prezes IGFP, dr Elżbietę Puacz – past prezes KIDL, prof. Waldemara Kostewicza – prezesa Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, prof. Jerzego Szaflika, posłankę Katarzynę Sójkę. Posłanka Barbara Dziuk wystąpiła online i podzieliła się z gośćmi historią swojej walki z chorobą COVID-19, dziękując wszystkim lekarzom, a zwłaszcza prof. Karolinie Sieroń – laureatce nagrody w kategorii „Lekarz – bohater pandemii 2020”.

  Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody, witając gości podkreślił, że „18. Urodziny Nagrody, to moment wyjątkowy. Najistotniejszą cechą Nagrody, jest to, że stała się opowieścią o pracy, której poświęcamy większą część naszego życia.”

  Podczas pierwszego spotkania honory Gospodyni pełniła senator Beata Małecka-Libera. Zadawała pytania o prowadzone prace nagrodzonym młodym naukowcom i ich promotorom. Młodzi Laureaci opowiadali o swojej pracy i zaangażowaniu w projekty naukowe.

  blank
  Prof. Stanisław Majewski (laureat) wraz z senator Beatą Małecką-Liberą, pełniącą funkcję Gospodyni pierwszej części spotkania.

  Gospodarzem drugiej części uroczystości był prof. Tomasz Grodzki – Marszałek Senatu RP. Miał przyjemność rozmawiać m.in. z prof. Idą Kinalską – pierwszą damą polskiej diabetologii, prof. Karoliną Sieroń oraz prof. Pawłem Bogdańskim, który tłumaczył, że otyłość to choroba przewlekła z wieloma konsekwencjami klinicznymi.

  Z okazji 18 urodzin Nagrody Zaufania Złoty OTIS nie zabrakło okazałych tortów i wspólnego śpiewania „100 lat”, zaintonowanego przez prof. Krzysztofa Bieleckiego i dr Elżbietę Puacz.

  Laureaci Nagrody Zaufania Złoty OTIS 2021

  Kategoria: Dorobek życia w medycynie:

  Prof. Ida Kinalska

  „Gdy człowiek dobrze żyje, to ludzie odpłacają mu się dobrem.”

  Prof. Wiesław W. Jędrzejczak:

  „Staram się nadal wspierać rozwój hematologii i przeszczepiania szpiku w Polsce. Zawsze chętnie służę swoim doświadczeniem i wiedzą.”

  Kategoria: Dorobek życia w stomatologii:

  Prof. Stanisław Majewski

  „Należę do tej grupy mojego pokolenia, która zaczynała od zera, a z domu wynosiła przekonanie, że prawdziwe wartości w życiu tworzą nauka i mozolna praca – i z tym wychodziliśmy w świat.”

  Kategoria: Dorobek życia w farmacji:

  Mgr farm. Maria Głowniak

  „Od samego początku, odkąd zostałam farmaceutką, udzielałam się wszędzie, gdzie mogłam coś pożytecznego zdziałać dla naszej farmacji.”

  Kategoria: Nagrody specjalne:

  Prof. Mieczysław Walczak

  „Podczas pandemii starałem się wspierać i inicjować działania, które nie ograniczałyby dostępu chorym do leczenia, a jednocześnie zapewniałyby im bezpieczeństwo.”

  Prof. Paweł Bogdański

  „W leczeniu otyłości konieczne są zmiany systemowe, takie, które stanowiłyby drogę zaczynającą się od podstawowej opieki zdrowotnej.”

  Kategoria: Lekarz i społecznik

  Dr Tadeusz Borowski-Beszta

  „W swoim życiu tyle napatrzyłem się na ludzkie cierpienia, że idea utworzenia hospicjum dla dorosłych w jakimś momencie sama wypłynęła.”

  Kategoria: debiut naukowy w medycynie:

  Wojciech Marciniak

  Praca naukowa: „Stężenie arsenu we krwi a ryzyko dziedzicznego raka piersi w populacji Polski”

  Filip Machaj

  Praca naukowa: „Identyfikacja zmian epigenetycznych poprzedzających rozwój raka piersi”

  Jakub Rosik

  Praca naukowa: „Identyfikacja zmian epigenetycznych determinujących przebieg kliniczny szpiczaka mnogiego”

  Dr n. med. Mateusz Gliwiński

  Praca naukowa: „Rola proinsuliny jako dominującego autoantygenu w rozwoju cukrzycy typu 1 oraz stworzenie podstaw nowej terapii komórkowej opartej o ten autoantygen”

  Promotorzy: dr inż. Dorota Iwaszkiewicz-Grześ, prof. Piotr Trzonkowski

  Kategoria: Lekarz – bohater pandemii 2020:

  Prof. Karolina Sieroń

  „Nagrodę Złoty OTIS dedykuję całemu białemu personelowi, który pracuje nie tylko z covidowymi pacjentami. Wszyscy jesteśmy bohaterami pandemii.”

  Kategoria: Wydarzenie – bohater pandemii 2020:

  Forum Przeciw Depresji Servier Polska

  „Nie ma rzeczy niemożliwych, a ograniczenia można przekuć w możliwości”

  • United we stand, divided we fall”

  Międzynarodowa Konferencja Adamed

  „Zwycięstwo w okresie pandemii może być oparte tylko na jedności. Razem jesteśmy siłą.”

  Sylwetki laureatów znajdują się na stronie zlotyotis.pl

  Wideorelację z rozdania nagród mogą Państwo zobaczyć poniżej:

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Katarzyna Pinkosz ze Świata Lekarza z honorowym tytułem Mistrza Prasowego Przekazu. Za wysoki poziom merytoryczny

  W tegorocznym konkursie Dziennikarz Medyczny 2022 Katarzyna Pinkosz otrzymała Honorowy tytuł Mistrza Prasowego Przekazu – „za wysoki poziom merytoryczny, walory edukacyjne tekstów opartych na...

  Świat Lekarza z honorowym tytułem Wielkiego Edukatora. „Uczymy się od Mistrzów!”

  W uznaniu za wysokie walory edukacyjne artykułów przekazujących najnowszą wiedzę medyczną w sposób atrakcyjny i przystępny dla odbiorców Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia przyznało honorowy...

  Bożena Stasiak ze Świata Lekarza z wyróżnieniem specjalnym. Za książki o medycynie

  Bożena Stasiak otrzymała Wyróżnienie Specjalne za cykl książek o medycynie. Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia doceniło walory edukacyjne książek i prostotę przekazu. Bożena Stasiak zapowiada...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D