Partner
Partner
Więcej

  Zmiany w Zarządzie Adamed Pharma

  Obecny i planowany na kolejne lata dynamiczny rozwój Adamedu na rynku polskim i rynkach międzynarodowych wymaga zwinnego zarządzania organizacją w szybko zmieniającym się i nieprzewidywalnym otoczeniu. Dlatego właściciele Adamed Pharma SA – Maciej Adamkiewicz, Prezes Zarządu oraz Małgorzata Adamkiewicz – Wiceprezes Zarządu podjęli decyzję o przejściu z Zarządu firmy do Rady Nadzorczej. Zmiana ta służy skoncentrowaniu ich uwagi przede wszystkim na kwestiach strategicznych i kierunkach rozwoju Adamedu.

  Jednoczasowo dokonali kolejnego kroku w procesie sukcesji. Z pozycji Rady Nadzorczej będą wdrażać przyszłych sukcesorów (Dzieci) w proces zarządzania firmą, aby w perspektywie długookresowej (kilkuletniej) przejęli czynne kierowanie Adamedem.

  Właściciele Adamedu podjęli decyzję o zarządzaniu firmą w systemie zdecentralizowanym tak, aby jak najpełniej wykorzystać wiedzę i kompetencje każdego z członków Zarządu, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach.  Taki model zarządzania pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać potencjał spółki i realizować jej misję odpowiadania na kluczowe wyzwania współczesnej medycyny.

  Jednocześnie do Zarządu spółki dołączyło 2 nowych członków – Sylwia Berdzik-Kalarus – Dyrektor Rozwoju Biznesu i Zarządzania Portfelem Produktów oraz Marcin Celejewski – Dyrektor ds. Nowatorskich Projektów Biznesowych.

  Adamed w 100% pozostaje w rękach członków rodziny Adamkiewicz i nie są planowane żadne działania w celu sprzedaży udziałów w firmie inwestorom zewnętrznym ani debiutu giełdowego.

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Diagnostyka to podstawa. Ale są też inne postulaty na 2023 rok w onkologii

  Diagnostyka odgrywa coraz większą rolę w leczeniu nowotworów, prognozowaniu przebiegu choroby, dobieraniu sposobu leczenia. W 2023 roku musimy poprawić standardy diagnostyki patomorfologicznej i molekularnej...

  Katarzyna Pinkosz ze Świata Lekarza z honorowym tytułem Mistrza Prasowego Przekazu. Za wysoki poziom merytoryczny

  W tegorocznym konkursie Dziennikarz Medyczny 2022 Katarzyna Pinkosz otrzymała Honorowy tytuł Mistrza Prasowego Przekazu – „za wysoki poziom merytoryczny, walory edukacyjne tekstów opartych na...

  Świat Lekarza z honorowym tytułem Wielkiego Edukatora. „Uczymy się od Mistrzów!”

  W uznaniu za wysokie walory edukacyjne artykułów przekazujących najnowszą wiedzę medyczną w sposób atrakcyjny i przystępny dla odbiorców Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia przyznało honorowy...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D