Partner
Partner
Więcej

  Profesor i Pokemony

  Należę do tych, którzy cenią wartości niezmienne. Coraz ich mniej. Śladu nie ma po autorytetach, które kształtowały nasze postawy 30 lat temu. Czy żyjemy już w innym świecie? Z komputerem zamiast dotyku dłoni, ze smartfonem w miejsce poezji, za doskonałość uznając ład internetowy?

  Wszystko na to wskazuje, że jednak nie. Świat się zmienił, ale nie do końca. Jeszcze kłaniamy się pierwsi starszym, szanujemy mądrość i uczciwość, doceniamy wierność poglądom i wytrwałość w budowaniu swojego świata, nie tylko przez artystów i naukowców ? przez ludzi różnych pasji.

  Mam tylko wątpliwość w przypadku poszukiwaczy Pokemonów, chociaż? Każda miłość potrzebuje odrobiny szaleństwa. Kiedy jej nie ma, Golgota zamienia się w Oberammergau.

  Te wszystkie myśli łączy Profesor. Doceniam krew i łzy pojawiające się podczas organizacji dwudziestu Sympozjów Diabetologicznych. Potem, na scenie, wszystko wygląda pięknie. Wcześniej trzeba płacić za hotele, sale, rzutniki, a budżetu nie ma, od wrogów dochodzą plotki, że program słaby i się powtarza, rezygnacje sponsorów, wykładowców, tysiące telefonów ? tyle pracy.

  Na koniec zostają cyfry ? trzecia rocznica, piąta, dziesiąta. To może jednak piętnasta? Trzeba wytrzymać, przecież przyjadą tysiące lekarzy. Dlaczego jednak będą? Bo warto.

  Dziękujemy Panie Profesorze za Sympozjum Diabetologiczne. Jest wartością.

  Więcej od autora

  Waldemar Wierzba
  Waldemar Wierzba
  doktor nauk medycznych, redaktor naczelny "Świat Lekarza"

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Ciśnienie tętnicze #podkontrolą

  Problem nadciśnienia tętniczego dotyczy już 12 milionów Polaków. Nieleczone nadciśnienie tętnicze może prowadzić do groźnych powikłań, m.in. niewydolności i zawału serca, udaru mózgu. Dlaczego...

  Prof. dr hab. n. med. Irina Kowalska: Zalecenia Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego na 2023 rok

  W związku ze stałym rozwojem technologii i coraz nowocześniejszych sposobów podawania insuliny, w Zaleceniach Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego wpro­wadziliśmy zapis, że hybrydowe pompy insulinowe dzia­łające...

  Prof. dr hab. Leszek Czupryniak: Kosmiczna technologia

  W klinice, w której pracuję, każdemu pacjentowi z noworozpoznaną cukrzycą typu 1, zakładamy system Libre, by pokazać, jak może szybko nauczyć się swojej choroby,...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D