DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Włodzimierz Pytkowski: twórca statuetek Nagrody Zaufania Złoty OTIS i Semper Idem

Podziel się treścią:

 

Wyjątkowe statuetki Nagrody Zaufania Złoty OTIS i Semper Idem zaprojektował oraz stworzył wybitny rzeźbiarz Włodzimierz  Pytkowski. Jest on również twórcą statuetek Byki Zdrowia (nagród przyznawanych parlamentarzystom i politykom, którzy w szczególny sposób przyczynili się do zmian w ochronie zdrowia), a także statuetek Złoty OTIS z Diamentami.

Włodzimierz Pytkowski jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Katedry Wzornictwa Przemysłowego (dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 1983 r.).

Jest członkiem OW Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się rzeźbą i ceramiką, rysunkiem, reklamą, DTP. Pracował w agencjach reklamowych full service m.in.: TO TU, INNA, IMAGE ATR, IDEA na stanowiskach: Design Studio Manager, Art Director, Chief Designers. Jest propagatorem decentryzmu, który go urzekł i stał się głównym nurtem jego twórczości.

Pytkowski jest twórcą m.in.: grafiki papierosów (Mocne, Opal, Stołeczne), loga FSO Polonez CARO. Jest autorem rzeźb m.in. KANON, ESENCJA PŁCI, KLEPSYDRA ŻYCIA oraz rzeźb/statuetek: ?ZŁOTY OTIS?, ?Byk Zdrowia?, ?Semper Idem?, ? Złoty OTIS z Diamentami?, ?Sapere Aude?, ?Macierzyństwo?, ?Zegar Życia?, ?Wenus Amazonek?.

Włodzimierz Pytkowski wraz z żoną.
Anna Rogala
Anna Rogala
Dziennikarka, zastępca redaktor naczelnej magazynu Świat Lekarza. Od ponad 20 lat związana z szeroko pojętą tematyką medyczną, pracowała m.in. w magazynach "Mamo, to ja", "Konsyliarz", "Manager Apteki", "Na zdrowie. Dostępne bez recepty". Autorka artykułów i wywiadów z ekspertami z różnych dziedzin medycyny. Zaangażowana w szereg akcji dotyczących profilaktyki organizowanych przez Instytut Nagrody Zaufania "Złoty OTIS". Od początku istnienia magazynu "Świat Lekarza" (2008) jest związana z tą redakcją.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D