Partner
Partner
Więcej

  Zapraszamy do wzięcia udziału w prestiżowych międzynarodowych badaniach o bezcennym znaczeniu  dla osób z cukrzycą typu 1 ? INNODIA i INNODIA HARVEST.

  Projekt INNODIA i INNODIA HARVEST jest skierowany do osób, u których zaobserwowano zwiększone ryzyko cukrzycy typu 1, jak też do krewnych osób z cukrzycą typu 1 (matka, ojciec, rodzeństwo, przyrodnie rodzeństwo i dzieci), a wkrótce ponownie do osób, u których niedawno zdiagnozowano cukrzycę typu 1.

  Celem badania jest poznanie pełnego obrazu cukrzycy typu 1 i  zgodnie z szeroką wiedzą ?zatrzymanie” jej postępu na każdym etapie. Tylko przy współudziale osób o zwiększonym ryzyku rozwoju cukrzycy typu 1 oraz monitorowaniu rozwoju choroby cel ten może być realizowany.  Wczesne wykrycie cukrzycy typu 1, jeszcze w fazie bezobjawowej (?cichej”), pozwala na uniknięcie ostrego jej powikłania, jakim jest zagrażająca życiu cukrzycowa kwasica ketonowa.

  Podkreślić trzeba, że katowicka Klinika Diabetologii Dziecięcej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego jest jedynym w tej części Europy ośrodkiem klinicznym pracującym w zespole 30 najlepszych uniwersytetów na świecie.

  Szczegółowe informacje dotyczące badania, w którym mogą wziąć udział osoby od 1 do 45 roku życia, można uzyskać:

  INNODIA (Innowacyjne podejście do zrozumienia i zatrzymania cukrzycy typu 1 INNODIA) to najszersze wyzwanie naukowe, którego celem jest poznanie przyczyn rozwoju cukrzycy typu 1, odkrycie sposobów utrzymania własnej produkcji insuliny oraz nowych metod leczenia tej choroby. INNODIA otrzymuje finansowanie ze wspólnego przedsięwzięcia Inicjatywy Leków Innowacyjnych (IMI) i jest wspierana przez Unię Europejską w programie badań i innowacji Horyzont 2000, Europejską Federację Przemysłu Farmaceutycznego (EFPIA) oraz fundacje skupiające samych pacjentów !, takie jak JDRF czy HELMSLEY.

  Od początku głównym założeniem INNODII (www.innodia.eu/pl) było podjęcie niekomercyjnych klinicznych badań interwencyjnych i utorowanie drogi w kierunku nowatorskich metod leczenia w celu zapobiegania i leczenia cukrzycy typu 1. Obecnie INNODIA i INNODIA HARVEST (Translacyjne podejścia do terapii modyfikującej przebieg cukrzycy typu 1 ? ZBIÓR owoców INNODIA) oferuje 4 różne, niekomercyjne badania kliniczne dla osób, u których w ciągu ostatnich 6 tygodni zdiagnozowano cukrzycę typu 1. W Polsce jesteśmy w trakcie otwarcia dwóch z nich: MELD-ATG oraz Ver-A-T1D (www.eu/pl/trials/).

  https://www.facebook.com/SUMwKatowicach/photos/a.169161323156367/8191666574239095/

  Więcej od autora

  Podobne artykuły

  ŚWIAT LEKARZA 3Dspot_img

  Najnowsze artykuły

  Prof. Adam Maciejczyk: Pierwsze efekty sieci będą widoczne po kilku tygodniach

  Głównym celem Krajowej Sieci Onkologicznej jest zapewnienie pacjentom dostępu do kompleksowej, profesjonalnej diagnostyki i terapii onkologicznej, niezależnie od miejsca zamieszkania. W analizie satysfakcji pacjentów...

  Prof. Piotr Rutkowski: Inhibitory BRAF i MEK –opcja skuteczna i bezpieczna

  W leczeniu czerniaka mamy do czynienia z dwoma przełomami. Pierwszy to immunoterapia, drugi – leczenie ukierunkowane molekularnie: to połączenie leku działającego na białko BRAF...

  Dr hab. n. med. Jakub Żołnierek: Raka nerki potrafimy dziś leczyć dużo skuteczniej

  Większość przypadków raków nerki jest wykrywanych na wczesnym etapie – to osoby, u których guzy w nerce wykryto przypadkowo, przy okazji np. badań USG...

  Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

  Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D