DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

Sanofi – Firma z misją

 

blank
blank
blank

Grupa Sanofi od lat udowadnia, że jej misją jest nie tylko wprowadzanie na rynek farmaceutyczny swoich produktów ? innowacyjnych leków i szczepionek, ale przede wszystkim dbałość o zdrowie pacjentów.

Sanofi to jedna z najprężniej działających firm farmaceutycznych na świecie. Głównymi obszarami jej działalności są badania, produkcja oraz sprzedaż leków innowacyjnych i generycznych, szczepionek, a także leków bez recepty, produktów w zakresie pielęgnacji zdrowia oraz preparatów weterynaryjnych ? szczepionki i leki. Priorytetami działalności Sanofi są: diabetologia, kardiologia, autoimmunologia, onkologia, choroby rzadkie.

Wsparcie organizacji i fundacji

W ramach realizacji misji społecznej udziela m.in. wsparcia rzeczowego i finansowego organizacjom pozarządowym, prowadzi kampanie edukacyjne dedykowane m.in. dzieciom z atopowym zapaleniem skóry (?Atopowi Bohaterowie czują więcej?) i chorym na raka tarczycy (?Motyle pod ochroną? ? we współpracy z fundacją ?Amazonki?) oraz stwardnienie rozsiane (?PS. Mam SM?).

Sanofi od lat wspiera fundacje i stowarzyszenia działające m.in. na rzecz najmłodszych, Fundację Entraide, Komitet Ochrony Praw Dziecka, a od 2010 roku również Fundację Ewy Błaszczyk AKOGO?

Oprócz tego, Grupa wspiera również m.in. Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Stowarzyszenie Rodzin z Chorobą Fabry?ego, Ruch Społeczny Polskie Amazonki, Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą, Stowarzyszenie Pomocy Diabetykom Junior, Polskie, Krajowe Forum na Rzecz Terapii Chorób Rzadkich ORPHAN.

Ekologia

Jedną z kluczowych zasad firmy jest dbałość o środowisko, czego dowodem są ?ekologiczne? rozwiązania zastosowane w modernizowanych budynkach i fabrykach Grupy. To nie jedyny przykład ekologicznych inicjatyw. Przykład? Projekt ?Ochrona wód rzeki Wisłok? (w przypadku wystąpienia ewentualnego pożaru wyeliminowane jest ryzyko degradacji wód rzeki, do której odprowadzane są ścieki deszczowe i opadowe z terenu rzeszowskiego zakładu). Inne przedsięwzięcia z zakresu dbałości o środowisko naturalne to m.in. wprowadzenie pełnej automatyzacji procesów mycia i suszenia maszyn produkcyjnych, w celu ograniczenia zużycia wody, detergentów i zrzucanych ścieków.

Dbałość o pracowników, staże dla młodych

Co istotne, Sanofi troszczy się o swoich pracowników, zapewniając im komfortowe warunki pracy, a także możliwość rozwijania swoich umiejętności. Firma organizuje bowiem dla pracowników wiele kampanii (w tym: ?Sanofi Pasteur ? Innowacyjność i Tradycja?, mający na celu poszerzenie wiedzy na temat wartości szczepień i walka ze szkodliwymi mitami na temat szczepionek).

Godną uwagi inicjatywą są też staże dla studentów. Program Student On Board powstał z myślą o studentach ostatnich lat studiów oraz absolwentach, którzy ukończyli edukację nie później niż rok od momentu złożenia aplikacji. Adresowany jest do osób, które nie boją się nowych wyzwań i już na początku swojej kariery chcą wykonywać odpowiedzialne zadania. Każdy ze stażystów otrzymuje wsparcie opiekuna, który współpracuje ze stażystą, zleca mu zadania, wprowadza w codzienne życie firmy i wspiera go.

Renomowana fabryka na Podkarpaciu

Łącznie firma ma aż 112 zakładów produkcyjnych w 41 krajach oraz ponad 20 ośrodków badawczo-rozwojowych na świecie. Jedna z fabryk znajduje się w Rzeszowie. Zakład istnieje od niemal 30 lat i jest wyposażony w nowoczesne urządzenia i linie technologiczne do produkcji tabletek, kapsułek, saszetek oraz kremów i płynów. Na terenie o powierzchni 44 tys. m2 pracuje 300 pracowników (na tysiąc pracowników zatrudnionych w całej Grupie w Polsce).

O stabilności firmy najlepiej może świadczyć fakt, że wielu z pracowników rzeszowskiego zakładu jest związanych z firmą od ponad 20 lat. Mocną stroną fabryki jest wysoka jakość i jednocześnie konkurencyjne koszty produkcji.

Warto wiedzieć, że fabryka posiada niezbędne certyfikaty jakości i bezpieczeństwa produkcji, w tym GMP (Dobra Praktyka Wytwarzania), HACCP (zezwolenie na produkcję suplementów diety), ISO 14001 (norma zarządzania środowiskowego) oraz OHSAS (tzw. System Zarządzania BHP). Co roku fabryka produkuje aż 60 mln opakowań produktów farmaceutycznych, z czego 6 mln to popularne dermokosmetyki (np. Iwostin i Emolium), a 3 mln ? znane suplementy diety (np. Magne B6). Wśród flagowych produktów opuszczających taśmę produkcyjną w Rzeszowie są też popularne leki, m.in. No-Spa, znany lek rozkurczowy.

Preparaty z Rzeszowa trafiają nie tylko na rodzimy rynek, ale także na półki aptek na całym świecie: do Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Włoch, Austrii, Czech, Słowacji, Białorusi, Rosji, Węgier, Szwecji, Finlandii, Malezji, Filipin, Australii, Singapuru, Cypru i RPA.

To nie jedyna inicjatywa na Podkarpaciu. Firma wspiera Dom Pomocy Społecznej w Rzeszowie, jest partnerem lokalnych inicjatyw prozdrowotnych (np. obchody Dnia Serca) oraz sportowych (np. Ultramaraton Podkarpacki).

Nagrody i wyróżnienia

Sanofi co roku znajduje się w Rankingu Odpowiedzialnych Firm, przygotowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i firmę doradczą Deloitte, pod patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu, i otrzymuje wyróżnienie ?Listek CSR?, a jej dobre praktyki są opisywane w raporcie ?Odpowiedzialny Biznes w Polsce? wydawanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Ambicją Sanofi jest dbanie o pracowników i oferowanie im jak najlepszych warunków pracy, a także możliwości stałego rozwoju, dlatego ukoronowaniem tych wieloletnich starań było odebranie w styczniu 2013 roku z rąk prezydenta RP Bronisława Komorowskiego nagrody: ?Pracodawca Przyjazny Pracownikom?, przyznanej przez Centralę ZZ ?Solidarność?.

blank

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D