DOŁĄCZ DO SUBSKRYBENTÓW

NEWSLETTERA

25-lecie Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu

 

Najnowsze informacje o XXI Gali Nagród Złoty OTIS
blank

W tym roku przypada 25. rocznica powołania Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Z tej okazji w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbył się Galowy Koncert Jubileuszowy Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu pt. ?Pełnia dźwięku ? muzyka w rozwoju słuchowym człowieka?. Koncert prowadzili Przyjaciele Instytutu: Agata Konarska i Maciej Miecznikowski.

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu to jedyna taka placówka we współczesnej światowej medycynie, która w krótkim czasie osiągnęła bardzo wysoką pozycję w kraju i na świecie. Instytut powstał z inicjatywy prof. Henryka Skarżyńskiego, który jest także jego dyrektorem.
? (?) Dziś możemy mówić o sukcesie, ale ten sukces nie przyszedł sam. Wymagał poświęcenia, samodyscypliny, determinacji i siły, która pozwalała na pracę po kilkanaście godzin na dobę ? wspomina prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. ? Praca ? co często podkreślam ? jest moją pasją. Zawsze miała ona konkretny cel ? pomoc pacjentom, którzy z powodu braku odpowiedniego leczenia nie mieli szansy na powrót do świata dźwięków. To z myślą o nich opracowałem, a potem wdrożyłem program implantów ślimakowych, utworzyłem w 1993 roku pierwszy w Polsce, a drugi w Europie Ośrodek Diagnostyczno-Leczniczo-Rehabilitacyjny dla Osób Niesłyszących i Niedosłyszących ?Cochlear Center?, na bazie którego powołano Instytut.

W ramach obchodów jubileuszowych zorganizowano m.in. 25 interdyscyplinarnych konferencji popularno-naukowych pt. ?Nauka dla społeczeństwa?, podczas których specjaliści z IFPS i ich goście prezentują najnowsze osiągnięcia naukowe i medyczne z otorynolaryngologii, audiologii, foniatrii, otolaryngologii dziecięcej, inżynierii klinicznej, logopedii, surdopedagogiki, surdopsychologii, rehabilitacji, radiologii, genetyki i dziedzin pokrewnych.
(Źródło: IFiPS)

blank
Anna Rogala
Anna Rogala
Dziennikarka, zastępca redaktor naczelnej magazynu Świat Lekarza. Od ponad 20 lat związana z szeroko pojętą tematyką medyczną, pracowała m.in. w magazynach "Mamo, to ja", "Konsyliarz", "Manager Apteki", "Na zdrowie. Dostępne bez recepty". Autorka artykułów i wywiadów z ekspertami z różnych dziedzin medycyny. Zaangażowana w szereg akcji dotyczących profilaktyki organizowanych przez Instytut Nagrody Zaufania "Złoty OTIS". Od początku istnienia magazynu "Świat Lekarza" (2008) jest związana z tą redakcją.

Więcej od autora

Chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata medycyny?

Zaprenumeruj bezpłatnie ŚWIAT LEKARZA 3D